Підвісні шляхи для туш, з давніх давен, є головним виробничим елементом промислового забою корів та свиней, по тій причині, що обробка туші ефективна та зручна, коли вона підвішена вертикально, трохи вище людського зросту. Технології з часами мінялись та цей принцип лишався незмінним.
Підвісні шляхи для напівтуш використовуються для переміщення по лініях забою та накопиченню в холодильних камерах напівтуш свиней на ВРХ на єврогаку. Діаметр труби по якій здійснюється транспортування Ø60,3х3,5 мм. Цей розмір труби став найбільш популярним, по причинам простоти конструкції та з гігієнічних міркувань, в порівнянні зі старішими типами шляхів. Труба кріпиться до балки системи несучої конструкції за допомогою кронштейнів. Виготовляється підвісні шляхи зі сталі марки «Сталь-3» з гарячим цинкуванням.
Для зміни напрямку руху напівтуш по трубі використовуються поворотні стрілки, рух прямо або в сторону (ліво\право). Також можуть використовуватись «повороти», які змінюють напрямок руху лише в одному керунку. Рух напівтуш по шляху до холодильних камер виконується вручну.
В дверній рами холодильної або морозильної камери, для зменшення втрати холоду, встановлюється дверний кардан, який з’єднує трубу шляху камери і цеху на харчовому підприємстві.
В якості підвісного шляху для транспортування напівтуш до рампи (вигрузка) може використовуватись цепний конвеєр. Для загрузки напівтуш в автомобільний транспорт з підвісними шляхами призначена спеціальна телескопічна штанга.
Технічне обслуговування підвісних шляхів для м’яса повинен виконувати кваліфікований персонал. Основні моменти:
Варто зазначити, що наша компанія також виготовляє ланцюгові конвеєрні системи підвісного шляху лінії забою, які використовуються на лініях забою свиней продуктивністю від 50 голів на годину.
В системі підвісного шляху для бійні, завжди використовують монорельсові ваги для контролю ваги полутуш в кінці виробничого циклу. Перед холодильними камерами або перед рампою на відвантаженні.
Майже завжди використовують транспортувальні візки для єврогаків. Також на більш продуктивних лініях забою встановлюють машини для миття крюків та пут.
Важливим елементом системи є диференційний підіймач — він виконує функцію підйому туши після забою, а також після шпарчана зі столу прийому при забої свиней. Для менш продуктивних м’ясоперероблюючих ліній іноді використовують цепний тельфер. Для спуску напівтуші встановлюють механічний спуск, наприклад на стіл прийому лінії обвалки.
Підйом туші на шлях здійснюється за допомогою пути, зацеп здійснюється за одну ногу тварини. Пізніше, по виробничому процесу, в зоні «перевішування», туша перевішується на два єврогаки.
Показано 1–15 із 27